Network Yönetimi

Network Yönetimi, Genellikle Bilgisayar, Tablet, Telefon, Kamera Switch, Modem Gibi Ağ Üzerinde Çalışan Cihazların Veya internet Tabanlı Herhang Bir Yazılım’ın Ağda ki Veritabanı Dosya Kaynağı Gibi Diğer Nesneler ile iletişim Kurabilmesi Adına Üst Düzey Bilgi Ve Yetenek Gerektiren Sistemlerin Altyapı ihtiyacını ifade Eder. Genellikle Güvenlik, izleme, Kontrol, Ayırma, Dağıtım, Koordinasyon Ve Planlama Gibi işlevleri içerir.

Ağ Yönetimi, iş Gereksinimlerine Ayak Uydurmak için Çeşitli Araçlar Ve Teknolojiler Kullanarak Bir Ağı Optimize Etmek Ve Ağda ki Cihazların Çalışabilirliğini Sağlamak Olarak Tanımlanabilir. Ağ Yönetiminin Amacı, Ağda ki Herhangi Bir Nesne Veya Cihazın Diğer cihaz Veya Kullanıcılar Tarafından Sorunsuz, Hızlı Ve Güvenilir Bir Şekilde Kullanılabilir Tutmaktır.

Kapsam Ve Yeterlilik

Network Ortamında Bulunacak Cihazların Çişitliliği Şirketin Bilişim Yapısına Göre Farklılık Gösterebilir. Her Şirket Aynı Cihazları Ve Markaları da Kullanmak Zorunda Değildir.

Ama Temelde Yapılan işlem Aynıdır. Şirketin ihtiyaçları Doğrultusunda Kablolu Ve Kablosuz Network Farklı Lokasyonlarda ki Veya Farklı Katlarda ki Sistemleri Birbirine Bağlamak Ağ Gereksinimlerini Değiştirebilecektir.

 

Ağ Performansı da Yönetiminin Yapılması Gereken Bir Kontrol Mekanizmasıdır. Bu işlev Takip Edilmediği Ve Kendi Başına Bırakıldığında cihazlarının iletişim hızları Ve Performansları Oldukça Düşecektir. Ayrıca Bu işlev Size Ağ Güvenliği de Sağlamaktadır. Performans kontrollerinde Ağ Güvenliğini ilgilendiren Bazı Bilgiler de Edinilebilir. bu Bilgiler de Size Ağ Güvenliği Sağlarken Fayda Sağlayacaktır.

Genel ihtiyaçlar

Hemen Hemen Her Şirkette Olması Gereken Ağ Cihazları Modem, Switch, Bilgisayar, Yazıcı, Tablet, A.Point, Kamera, Ortak Ağ Olarak Tanımlayabiliriz. Şirketin ihtiyaçları doğrultusunda Güvenlik, Kontrol, Takip Ve Data Gereksinimleri Değiştikçe Ağ’a Ekleyeceğiniz Cihazlar da Farklılık Gösterecektir.

 

Share:
Müşterilerimizin Sitemizde ki Deneyimlerini Geliştirebilmek Adına Sayfalarımızda ki Gezintilerinizi Analiz Etmekteyiz. Çerez Kullanımını Kabul Ederek Bize Destek Olduğunuz için Teşekkür Ederiz.