Regaip Kandili 2018

İslam Aleminde Rahmet, Bereket Ve Mağfireti Bol Olan Ve 3 Aylar’ın Habercisi Olarak Kabul Edilen Regaip Kandili Ülkemizde Bugün Kutlanacaktır.

Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş’ın Regaip Kandili Mesajı:

Hz Muhammet S.A.V. Efendimiz Rcep Ayı Girdiğinde “Allah’ım; Recep Ve Şaban Aylarını Bize Mübarek Kıl Ve Bizi Ramazana Kavuştur” Şeklinde Dua Ettiğini Ve Bu Kutlu Zamanların Önemine Dikkat Çektiğini Aktaran Erbaş, Mü-minler için Bütün Zamanların Kıymetli Oluğunu Ve Allah’ın Rıasını Kazanmak Gayesiyle Kulluk Şuuru içerisinde Yaşanması Gerektiğini Vurguladı.

Android için Virüs Uyarısı

Android için Virüs Uyarısı

Cep Telefonlarının Sayısı Bilgisayarların Sayısından Daha Fazla Olunca, Artık Yeni Nesil Siber Suçlular Hem Yetişkin Sitelerini Hem De Antivirüs Yazılımlarını İstismar Ederek, Android Sistemli Cihazlara Zararlı Yazılım Bulaştırmaya Odaklanıyor.

Android/Fakeav.E“ Olarak Etiketlenen Sözkonusu Zararlı Yazılım, Gerçeğine Yakın Şekilde Taklit Edilmiş Yetişkin Video Sitesi Pornhub’ın Telefon Uygulaması Olarak Kullanıcıların Karşısına Çıkıyor.

Uygulama Telefona İndirilip Başlatıldığında Pornografik Videolar Göstermek Yerine Kullanıcıya Önce Cihazın ‘Virüskontrolü‘ Yapması Gerektiğini Belirten Bir Mesaj Gösteriyor.

Tamam‘ Dendikten Sonra Bu Kez Sahte Bir Antivirüs Uygulaması Gösteriliyor Ve Bir Tarama İşlemi Başlatılıyor. Oysa Bu Bir Aldatmaca. Bu Sırada Zararlı Yazılım Cihaza Sızıyor Ve Çalışmaya Başlıyor.

Sahte Tarama Sonrası Cihazın ‘Tehlikede‘ Olduğu Bilgisi Paylaşılıyor Ve Telefonun Çalışması Engelleniyor. Ardından, Kilitlenen Telefonun Tekrar İşler Hale Gelebilmesi İçin Antivirüs Yazılımının Ücretli Olarak Yükseltilmesi Gerektiği Belirtiliyor. Ya Da Yasal Bazı Sorunlar Bahane Edilerek 100 Dolar Para İsteniyor.

Virüsten Korunmak İçin Verilerinizi Yedekli Tutun. Telefon Numaraları, Önemli Bilgiler Ve Fotoğraflarınızı Bilgisayarınıza Yedekleyebilirsiniz. Zararlı Yazılımlardan Korunmak İçin De Mutlaka Mobil Güvenlik Yazılımı Kullanın.

Bu Tür Uygulamalara itibar Etmeyiniz Ve ilk Yapmanız Gereken iş Aşağıda ki Adımları izlemek Olmalıdır.

 

  1. Yeni Sekme Butonuna Basarak Yeni Sekme Açmak.
  2. Yeni Açılan Sekme Ekrana Geldiğine Emin Olmak.
  3. Tekrar Yeni Sekme Butonuna Basmak.
  4. Eski Sekmeyi Çarpıdan Kapatmak.
  5. Yeni Sekme ile internette Gezinmeye Devam Etmek.